Trasy

Registrace vždy u Infocentra Skiareálu Ještěd (v sousedství konečné tramvaje v Horním Hanychově)

A „Vrcholová“ –  nenáročná trasa, která Vás zavede až na vrchol Ještědu.

Využijte zvýhodněnou jízdenku na sedačkovou lanovku pro účastníky pochodu.

Popis trasy: Po výstupu ze sedačkové lanovky se vydejte po červené turistické značce přes Černý vrch a parkoviště Ještědku až na vrchol Ještědu. Odtud pak po červené turistické přes rozcestí Na d Výpřeží v až na parkoviště Výpřež. Dále pak dolu po žluté značce směr Dvořákův kříž. Zde se vydejte po asfaltové vrstevnicové tzv. televizní cestě a dojděte až k tunýlku u sjezdovky F10. Seběhněte sjezdovkou dolu ke spodní stanici kabinové lanovky a dále pak šotolinovou Beranovou cestou až do cíle.

Parametry trasy: délka 7km, nastoupáte 122 metrů a sejdete 471 m

B: „Sportovní“ –  sportovnější trasa po lesních cestách.

Popis trasy: Od startu se vydejte Beranovou cestou směrem k dolní stanici kabinové lanovky. Zde Projděte kolem stanice Horské služby a vydejte se přímo sjezdovkou F10 Pod lany nahoru. Na konci vleku se dejte doprava a jděte po asfaltové silnici cca 500 metrů, kde po levotočivé zatáčce se u velkého kamene vydejte do leva po vzhůru po lesní cestě – bývalé sáňkařské dráze. Po ní dojděte až na silnici na Ještěd, kde se dejte do leva a vrstevnicovou cestou dojdete až pod lana kabinkové lanovky, pokračujte stále rovně a pak odbočte prudce dolů do leva na naučnou stezku Padáky Ještědu. Tudy sejdete opět k horní stanici vleku F10 Pod lany. Sestupte kousek sjezdovkou F10 a odbočte doprava pod správní budovy lyžařského areálu ke spodní stanici sedačkové lanovky na Černý vrch. Se správní budovou v zádech pokračujte po sjezdovce Liberecká až na Václavák (křížení se sjezdovkou Skalka). Po sjezdovce Skalka se vydejte doleva dolu až na sjezdovku Nová Skalka a do cíle.

Parametry trasy: délka 5 km, nastoupáte a sejdete 361 výškových metrů

Trasa C: „Lesní“ –  nenáročná trasa lesními cestami.

Popis trasy: Od startu se vydejte ke spodní stanici sedačkové lanovky Skalka a zde se napojte na zelenou turistickou značku, po které dojděte až na lesní Hraběcí cestu a zde stále po zelené dojděte až k Hanychovského lomu. Odtud stále po zelené vyjděte až na rozcestí Na lomem, kde odbočte na žlutou turistickou značku směrem na  Pláně pod Ještědem. Po chvíli žlutá turistická značka odbočí z cesty do leva nahoru, ale vy se pokračujte stále rovně až dojdete na modrou turistickou značku vedoucí z Plání pod Ještědem. Zde se dejte dolu z kopce. Po chvíli dojdete na větší lesní cestu, která vede do Liberce. Po ní jděte ještě cca 180 metrů a zahněte do leva (opusťte cestu s modrou značkou) a pokračujte po vrstevnicové cestě, kterou dojdete až k sedačkové lanovce na Skalku. Pokračujte dále rovně, projděte pod lanovkou, přejděte sjezdovku Nová skalka a následně se pak vydejte doprava dolu po sjezdovce (stará) Skalka a Nová Skalka až do cíle.

Parametry trasy: délka 4,5 km, nastoupáte a sejdete 161 výškových metrů